İptal & İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

www.takimsporlari.com'da iade işlemleri oldukça basit ve hızlıdır. Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır. İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim kanallarıyla bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bildirim yapılmaksızın iade işlemi başlamayacaktır.

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra ödeme yaptığınız yönteme uygun şekilde iade edilir. Kredi kartıyla ödeme yapıldıysa kredi kartınıza iade edilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz özel indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

İade Şartları

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

• İade edeceğiniz ürün ile ilgili web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçmeniz ve iade bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.

• İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan yani tekrar satılabilecek durumda olması koşuluyla teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

• Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

• Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca baskısı yapılan, üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkı kullanamaz.

• Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesi uyarınca, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

• Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür.

Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

Tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ve tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca baskısı yapılan, üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Giyilebilen ürünlerde (iç giyim, iç giyim parçaları dahil edilmiş ürünler, yüzme giyim ürünleri (mayo) gibi hijyen konusunun önemli olduğu ürünler haricinde) makul bir izlenim süresi içinde etiket ve ambalajlarına zarar verilmeden; diğer ürünlerde; orijinal ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

İade Adresi; yapacağınız bildirim sonrasında tarafınıza bildirilecektir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Takimsporlari.com tarafından ödeme yönteminize uygun olarak iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve süresi değişebilir. Takimsporlari.com'un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

Sipariş Verdiğim Ürün İçin Beden Numara Değişimi Yapabilir miyim?

Siparişinizin statüsü "Siparişiniz Alınmıştır" ise, değişim yapmak istediğiniz ürünün stoklarda bulunması durumunda beden ve numara değişikliği yapılmaktadır. Siparişinizin durumunu Siparişlerim ekranından takip edebilirsiniz.

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Kargo teslimatı sırasında elinize ulaşan kutu veya kargo paketinin zarar görmüş olduğunu fark ederseniz görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Taşıma faaliyeti sırasında sipariş ettiğiniz ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Ürünü teslim aldığınız andan itibaren taşıma firması görevini tamamlamış sayılacaktır. Kabul edilmeyen paketler için takimsporlari.com siparişinizin en kısa sürede elinize geçmesini sağlayacaktır.

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Takimsporlari.com müşteri memnuniyetini esas alır. Elinize ulaşan ürünün kusurlu olması halinde web sitemizde yer alan iletişim kanallarını kullanarak bize ulaşın. En kısa sürede problemin çözülmesi sağlanacaktır.

Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi iptal etmek istediğiniz takdirde, ana sayfanızda yer alan "Hesabım" sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor" ya da "Kargoya Verildi" statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için info@takimsporlari.com elektronik posta adresine e-mail gönderebilirsiniz.